Rudīte Slišāne

(08.07.1963.) 

Rudīte Slišāne (dzimusi Logina) ir no Šķilbēnu pagasta Sviļevas ciema, augusi piecu bērnu ģimenē. Visi skolas gadi pamatskolā un vidusskolā pagājuši turpat Rekavas vidusskolā, pēc kuras beigšanas mācījusies Valmierā – skaitļošanas tehnikumā. Pēc tehnikuma absolvēšanas strādājusi Balvos par skaitļošanas operatoru, taču pēc apprecēšanās 1987. gadā atgriezusies dzīvot Šķilbēnu pagastā, kur kopā ar vīru Ilmāru Roguļevas ciemā vēl arvien saimnieko savā zemnieku saimniecībā „Dauguļi”, ir izaudzinājuši divus dēlus. Šobrīd Rudīte strādā Šķilbēnu pagasta sociālās aprūpes mājā.

Rudīte beigusi arī kulinārijas kursus. Cept tortes, bulciņas, plātsmaizes – tas ir viens no mīļākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, tāpat arī grāmatu un žurnālu lasīšana. Tortes Rudīte cep arī citiem, to gan esot iemācījusies no vīramātes, kad vēl bērni bijuši mazi.

Skolas laikā Rudīte dziedājusi korī, bet uz Šķilbēnu etnogrāfisko ansambli 2013. gadā dziedāt viņu uzaicinājusi ansambļa vadītāja Irina, bet pirms tam par ansambli viņai bija ieminējusies ansamblī jau dziedāt sākusī Daina Kļanska. Ģimenē savulaik ar dziedāšanu saskare neesot bijusi liela, tik tēvs reizēm, „ka jau izdziere”, esot bijis liels dziedātājs. Pati par sevi gan dziedātāja nosmej, ka redz kā: „Myuža ūtrajā pusē, vot, i suoku dzīduot!”

Rudīte bez mūzikas nevarot iedomāties savu ikdienas dzīvi: „Pateik maņ, ka tei radeja, Ūtruo Reiga skaņ. Es navaru bez muzykas! Ka maņ naskaņ muzyka fonā, to až rūkas nasaceļ auškā!”. No dziesmām šobrīd Rudītei īpaši mīļa esot „Vokars īt”, bet „nu tei jau nav škilbanskūs dzīsme”.

Informācijas avots: Edītes Husares intervija ar dziedātāju 2016. gadā.

Paldies par atbalstu izdevuma "Škilbanu sīvas" tapšanā Valsts kultūrkapitāla fondam!

 .